Nadmierna potliwość dłoni to wyjątkowo krępująca przypadłość.
W zasadzie  nie ma znaczenia, której części ciała dotyczy wspomniana dolegliwość nadpotliwości, gdyż ma ogromny wpływ na jakość naszego życia i w sposób znaczący je uprzykrzyć…

Największy odsetek społeczeństwa cierpi z powodu nadmiernego pocenie się dłoni. Nie ma tu znaczenia czy jest się kobietą, czy jest się mężczyzną, chłopakiem czy dziewczyną. Problem ten spotyka w zasadzie po równo każdą z płci.

Z powodu znacznie zwiększonej potliwości niektóre osoby nie są w stanie normalnie funkcjonować. Codzienne czynności, takie jak: korzystanie z komputera, prowadzenie samochodu, trzymanie kartki papieru, a nawet otwieranie drzwi, mogą stać się albo niewykonalne, albo niezwykle utrudnione.

nadmierna potliwosc dloni jak leczyc

Efektem nieustannie mokrych dłoni jest negatywny wpływ na stosunki międzyludzkie. Tak, skoro czytasz też tekst doskonale zdajesz sobie sprawę z tego w czym rzecz…. Koniec końców najczęściej dzieje się tak, że się odsuwasz od znajomych i unikasz kontaktów towarzyskich.


Wiesz czym jest nadmierna potliwość dłoni i jakie są jej przyczyny?


O nadmiernej potliwości możesz powiedzieć wtedy, gdy Twoje gruczoły potowe stale wydzielają ilość potu znacznie przekraczającą normę. Należy oczywiście podkreślić, że zjawisko pocenia się jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Na przykład pomaga tym samym regulować ciepło Twojego ciała.
Najczęściej więc pocisz się podczas intensywnych ćwiczeń fizycznych czy też w wyjątkowo ciepłe upalne. To zupełnie normalne. Ale zdarza Ci się jednak tak, że masz nieustannie spocone dłonie czy stopy i pachy?
W Twoim przypadku (jak i wielu innych, cierpiących na hiperhydrozę) jest to efekt przesadnej aktywności gruczołów potowych.

Przyczyny nadmiernego pocenia się mogą być zgoła inne dla każdego.
Część osób tak właśnie reaguje w obawach przed stresującymi sytuacjami, które spotykają ich w ciągu dnia. Natomiast dla około połowy osób cierpiących na tę przypadłość jest to uwarunkowane czynnikami genetycznymi. I tak nadpotliwość z reguły się zaczyna się już we wczesnym dzieciństwie i z reguły następuje jej nasilenie w okresie dorastania.

Niestety, ale potliwość dłoni najczęściej występuje na wewnętrznej stronie rąk. Dlatego, że dłonie są wilgotne, nie czujesz się komfortowo, tracisz poczucie pewności siebie. Dodatkowo wzmacnia potliwość długotrwały stres, emocje, zaburzenia hormonalne. Wtedy starasz się jak najszybciej ukrywać swoje dłoni tak, aby nikt ze znajomych nie widział, że dosłownie leje się z nich pot.

 

Wybierz najlepszy sposób leczenia nadmiernej potliwości dłoni


Czy odwiecznie spocone dłonie, stopy i pachy powodują, że stajesz się poirytowany, popadasz w stany lękowe i depresyjne?
Doskonale wiesz, że ta przypadłość utrudnia Ci normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Wiesz, że nadpotliwość może być (wy)leczona?
W aptekach dostępne są antyperspiranty, zasypki czy też leki, które możesz przyjmować doustnie. Jeśli dysponujesz odpowiednią ilością gotówki (ok. 1500 zł) możesz zdecydować się na zabieg z wykorzystanie toksyny botulinowej, czyli tzw. botoksu. Ten na kilka miesięcy likwiduje objawy nadmiernej potliwości. Potem należy powtórzyć (bardzo bolesny!!!) zabieg. Dotychczas nie stwierdzono, by zabieg ten wywołał jakiekolwiek skutki uboczne. No właśnie – „dotychczas”.

Jak widzisz, każdy ze sposobów leczenia nadpotliwości dłoni to indywidualna kwestia, zarówno jeśli chodzi o formę leczenia, jak
i całościowy koszt.

Redakcja NadpotliwoscDloni.pl spotkała się z wieloma pozytywnymi opiniami Pacjentów na temat leczenia nadpotliwości dłoni i stóp zabiegami w jonoforezy.
Poświęcimy tej metodzie więcej czasu w kolejnych naszych materiałach, gdyż daje ona 100% rezultaty i nie wymaga tak ogromnych nakładów finansowych jak pozostałe formy leczenia